Perdana Menteri Greek meminta India memainkan peranan utama dalam membina perkongsian global untuk menangani cabaran peperangan

(SeaPRwire) –   Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis Çarşamba günü Hindistan’ı, savaşların ve Orta Doğu’daki enerji güvenliği ve iklim değişikliklerinin getirdiği benzeri görülmemiş zorluklarla başa çıkmak için uluslararası ortaklıklar kurmada önemli bir rol oynamaya davet etti.

“Hindistan’ı, Hint-Pasifik bölgesinde istikrar ve güvenliğin ana direklerinden biri olarak görüyoruz” dedi Mitsotakis, Yeni Delhi’deki Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile yaptığı görüşmeden sonra.

Modi gazetecilere verdiği demeçte, Yunanistan ile savunma, ilaç, uzay ve nakliye sektörlerindeki bağları güçlendirmeyi kabul ettiklerini ve 2022-23 yılında yaklaşık 2 milyar dolar olan ikili ticaretlerini 2030 yılına kadar ikiye katlamayı hedeflediklerini söyledi.

Modi ayrıca iki ülkenin siber güvenlik, terörle mücadele ve deniz güvenliği alanlarında iş birliği yapmak için bir çalışma grubu kurduğunu söyledi. Hindistan’da savunma imalatında yeni fırsatların doğduğunu ve iki ülkenin bu önemli sektörde iş birliği yapmayı kabul ettiğini, ancak ayrıntı vermediğini ekledi.

Salı günü Hindistan’a gelen Mistotakis, Perşembe günü Hindistan’ın finans ve eğlence merkezi olan Mumbai’yi de ziyaret edecek. Kendisine büyük bir iş heyeti eşlik ediyor. Yunanistan ve Hindistan’ın altyapı, limanlar ve nakliye alanlarına yatırım yaptığını söyledi.

Hindistan, Yunanistan’a esas olarak alüminyum, organik kimyasallar ve demir çelik ihraç ediyor. Hindistan’a yapılan ihracat arasında mineraller, mineral yağlar, kükürt, alüminyum folyo, elektrikli makine ve ekipmanlar ve yapı taşları bulunuyor.

Artikel ini disediakan oleh pembekal kandungan pihak ketiga. SeaPRwire (https://www.seaprwire.com/) tidak memberi sebarang waranti atau perwakilan berkaitan dengannya.

Sektor: Top Story, Berita Harian

SeaPRwire menyampaikan edaran siaran akhbar secara masa nyata untuk syarikat dan institusi, mencapai lebih daripada 6,500 kedai media, 86,000 penyunting dan wartawan, dan 3.5 juta desktop profesional di seluruh 90 negara. SeaPRwire menyokong pengedaran siaran akhbar dalam bahasa Inggeris, Korea, Jepun, Arab, Cina Ringkas, Cina Tradisional, Vietnam, Thai, Indonesia, Melayu, Jerman, Rusia, Perancis, Sepanyol, Portugis dan bahasa-bahasa lain.